Test CRP LumiraDx już dostępny w Polsce !

Test CRP LumiraDx uzyskał oznaczenie CE, co oznacza że został oficjalnie dopuszczony do stosowania na terenie Unii Europejskiej i Polski.

 

Ilościowy test CRP LumiraDx  to:

 

– Szybki mikroprzepływowy test immunofluorescencyjny jest przeznaczony do ilościowego oznaczenia białka C-reaktywnego (CRP) z użyciem próbek krwi pobranej z opuszka palca, krwi żylnej i osocza krwi w zakresie od 5,0 – 250,0 mg/L.

 

– Ilościowe wyniki w 4 minuty od poddania próbki badaniu, co pomaga w podejmowaniu szybkich decyzji klinicznych w punkcie opieki nad pacjentem.

 

– Automatyczny test CRP do użytku profesjonalnego w ramach podstawowej i środowiskowej opieki zdrowotnej, w domu pacjenta i na oddziale ratunkowym szpitala, ukierunkowany na pomoc w ocenie infekcji, urazu tkanek i stanów zapalnych, oraz na wsparcie w podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia, w tym konieczności zastosowania antybiotyku w przebiegu infekcji dróg oddechowych.

 

– Dostępny na jednej przenośnej platformie stosowanej w punkcie opieki, obejmującej pozostałe wysokoczułe testy LumiraDx: COVID-19 FLU A/B Antigen, COVID-19 Antigen, COVID-19 Antibody, COVID-19 Pool, INR i D-dimery.

Producentem testów jest LumiraDx.

 

LumiraDx (Nasdaq: LMDX), to firma diagnostyczna nowej generacji, której produkty przeznaczone są dla punktów opieki zdrowotnej. Firma ogłosiła, że jej test do wykrywania poziomu białka C-reaktywnego (CRP) uzyskał oznakowanie CE. Test CRP firmy LumiraDx jest niewielkim, przenośnym i w pełni zautomatyzowanym mikroprzepływowym testem immunofluorescencyjnym stosowanym do ilościowego oznaczenia poziomu białka C-reaktywnego, przy czym wynik dostępny jest już po czterech minutach od pobrania krwi od pacjenta.

 

Pomiar poziomu CRP dostarcza ważnych informacji pozwalających na wykrycie i ocenę infekcji i stanu zapalnego. U pacjentów z objawami zakażenia dróg oddechowych, w szczególności przy podejrzeniu zapalenia płuc [1], znacznie podwyższony poziom CRP sugeruje konieczność zastosowania antybiotykoterapii, podczas gdy normalny lub niski poziom CRP wskazuje na chorobę wirusową lub samoograniczającą się infekcję, które nie wymagają zastosowania antybiotyków.

 

LumiraDx

 

LumiraDx (Nasdaq: LMDX) jest firmą diagnostyczną nowej generacji, której produkty przeznaczone są dla punktów opieki oraz która przekształca środowiskową opiekę zdrowotną. Założona w 2014 r., LumiraDx produkuje i komercjalizuje innowacyjną platformę diagnostyczną, która obsługuje szeroką gamę testów wykonywanych w punktach opieki o skuteczności porównywalnej do testów laboratoryjnych. Testy diagnostyczne LumiraDx są użytkowane przez rządy i wiodące instytucje opieki zdrowotnej w laboratoriach, ośrodkach pomocy doraźnej, gabinetach lekarskich, aptekach, szkołach i miejscach pracy, na potrzeby badań przesiewowych, diagnozowania i monitorowania zdrowia i chorób. LumiraDx posiada na rynku i w fazie rozwoju ponad 30 testów obejmujących choroby zakaźne, choroby układu krążenia, cukrzycę i zaburzenia krzepnięcia ‒ wszystkie dostępne na Platformie LumiraDx. Ponadto, LumiraDx posiada kompleksową ofertę szybkich, dokładnych i niedrogich rozwiązań w zakresie testów na COVID-19, przeznaczonych dla różnorodnych podmiotów – od laboratoriów po punkty opieki.

 

LumiraDx ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i zatrudnia ponad 1600 pracowników na całym świecie. Bardziej szczegółowe informacje na temat LumiraDx i Platformy LumiraDx są dostępne na stronie www.lumiradx.com.

 

Screenmed Sp z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem LumiraDx w Polsce, firma specjalizująca się w diagnostyce przyłóżkowej, w diagnostyce POCT (ang. Point-of-Care Testing)

 

Systemy Lumira Dx są wykorzystywane w Polsce przez szpitale kliniczne, Szpitalne Oddziały Ratunkowe, poradnie specjalistyczne w prywatnej i publicznej opiece medycznej.