CRP – szybki test ilościowy

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, od 1 lipca lekarze POZ mogą zlecać szereg dodatkowych badań diagnostycznych z tzw. funduszu powierzonego. Jednym z wyszczególnionych dodatkowych badań jest test CRP ilościowy u dzieci do 6 roku życia.

 

Większość dotychczas wykonywanych/zlecanych testów CRP w placówkach medycznych to szybkie testy immunochromatograficzne (jakościowe lub półilościowe). Niestety takie testy nie będą mogły być wykorzystane do badania wyszczególnionego w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Wg najnowszego rozporządzenia badanie takie zlecane przez lekarza rodzinnego POZ, w populacji u dzieci do 6 roku życia będzie musiało być badaniem ilościowym (z pełnym wskazaniem określonego poziomu białka CRP w badanej próbce krwi).

 

Ilościowy test CRP

 

Screenmed posiada w swojej ofercie test ilościowy CRP LumiraDx. Łatwe wykonanie testu, 3 rodzaje próbek (krew kapilarna, krew żylna, osocze), dokładny ilościowy wynik już po 4 minutach. Badanie można wykonać za pomocą mini analizatora LumiraDx.

 

Aktualnie analizator dostępny jest w promocyjnej cenie.

 

Więcej informacji tutaj.

 

Kolejnym oferowanym przez nas testem jest ilościowy test CRP Eurolyser CUBE-S. Jest to test CRP do szybkiego, ilościowego pomiaru stężenia białka c-reaktywnego we krwi za pomocą mini analizatora CUBE-S. Badanie jest szybkie i proste w wykonaniu. Wymaga minimalnej ilości próbki krwi (tylko 5 µl), co jest szczególnie istotne w przypadku pobierania próbek u małych dzieci do 6 r.ż. Czas badania to tylko 4 minuty.

 

Więcej informacji tutaj.

 

Dodatkowo, za pomocą oferowanych przez nas mini analizatorów można wykonać szereg innych badań w trybie cito np: cystatyna C, troponina I, proBNP, SARS CoV-2, grypa, RSV, HbA1c etc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą analizatorów POC.