Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
ENG

Test actim® Pancreatitis jest szybkim testem diagnostycznym służącym do skriningowej diagnostyki ostrego zapalenia trzustki. Actim® Pancreatitis wykorzystuje unikalny biomarker trypsynogen-2 - najbardziej dokładny w wykrywaniu i wykluczaniu ostrego zapalenia trzustki.

Ostre zapalenie trzustki - w skrócie OZT (pancreatitis acuta), to choroba trzustki objawiająca się bólem w jamie brzusznej oraz wzrostem aktywności enzymu amylazy we krwi i w moczu. 20-30% przypadków może prowadzić do ciężkich powikłań, a nawet śmierci. Często występują ostre ataki choroby z niespecyficznymi objawami wymagające szybkiej diagnozy i natychmiastowego leczenia. Leczenie ostrego zapalenia trzustki zainicjowane odpowiednio wcześniej (na początku choroby) ma znacznie większe szanse powodzenia.

Actim® Pancreatitis może wykluczyć ostre zapalenie trzustki z 99% skutecznością w zaledwie 5 minut.

▪  Bardzo wysoka ujemna wartość predykcyjna (NPV)

▪  Wysoka czułość i specyficzność

▪  Badanie nie wymaga kosztownych analizatorów i może być wykonane w punkcie opieki

▪  Wynik w ciągu 5 minut

Test actim® Pancreatitis oparty jest na wykrywaniu trypsynogenu 2 w moczu. Badania naukowe dowiodły, że badanie z wykorzystaniem trypsynogenu 2 przewyższa znacząco badania przy użyciu lipazy lub diastazy (amylazy).

Co to jest trypsynogen 2?

 Produkowana przez komórki trzustkowe trypsyna jest wydzielana w soku trzustkowym w formie proenzymu - trypsynogenu. Trypsynogen posiada dwie główne izoformy: trypsynogen 1 (kationowy) i trypsynogen 2 (anionowy). Trypsynogeny stanowią około 18% całkowitego białka soku trzustkowego.

Stężenie trypsynogenu 2 w moczu silnie wzrasta już we wczesnym stadium ostrego zapalenia trzustki i co równie ważne pozostaje podwyższone przez kilka dni lub nawet tygodni. Dlatego też nawet gdy pacjent nie zgłosi się niezwłocznie po pierwszych objawach zapalenia trzustki można wykonać badanie trypsynogenu 2 w moczu.

Test actim® Pancreatitis jest łatwym do wykonania paskowym testem diagnostycznym nie wymagajacym czytników, możliwym do wykonania przy łóżku chorego lub w gabinecie lekarskim w ciągu pięciu minut. 

Wsparcie i zamówienia

Tel.  +48 22 716 65 00
Fax. +48 22 353 93 96

E-mail: office@screenmed.pl

Zapytaj o Produkt