Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
ENG

Szybki test CRP

Test actim® CRP to szybki test diagnostyczny do oceny poziomu białka CRP we krwi. Actim® CRP jest testem immunochromatograficznym opartym na technologii przeciwciał monoklonalnych. Test pozwala na szybkie określenie stężenia CRP w celu oceny stanu zapalnego w organizmie. Wyłącznie do zastosowań profesjonalnych.

Unikalna budowa testu, charakterystyczna dla wszystkich testów Actim, pozwala na łatwiejsze wykonanie i odczyt wyniku.

Najwyższa jakość sprawdzona i potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi.

Białko C reaktywne CRP

CRP jest białkiem ostrej fazy, które jest wytwarzane w organizmie w reakcji na stan zapalny, zakażenie lub uszkodzenie tkanek. W szczególności jest używane w celu różnicowania pomiędzy infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi.

Wirus czy bakteria?

Szybkie badanie CRP jest pomocne:

▪  W ocenie ryzyka uogólnionej infekcji (sepsy) u gorączkujących dzieci i dorosłych

▪  Wspomaga różnicowanie kliniczne pomiędzy infecją wirusową i bakteryjną

W przypadku wyraźnego wzrostu poziomu CRP zakażenie ma prawdopodobnie charakter bakteryjny. Prawidłowy poziom CRP podtrzymuje rozpoznanie infekcji wirusowej. Gdy stężenie CRP sięga 40-50 mg/l istnieje duże prawdopodobieństwo występowania ciężkiego zakażenia np. zapalenia płuc. Badanie CRP u gorączkujących pacjentów bez wyraźnego punktu wyjścia choroby pozwala na ocenę ryzyka postępowania medycznego i dlatego jest szczególnie rekomendowane w lekarskiej praktyce ambulatoryjnej. W przypadku infekcji bakteryjnej poziom CRP wzrasta bardzo szybko. Stężenie CRP ulega podwojeniu już po ok. 8 godz. od zakażenia i osiąga swój szczyt po ok. 50 godz. Właściwe postępowanie lecznicze odbija się bardzo szybko w pomiarach stężenia CRP. Gdy przyczyna choroby zostanie usunięta, poziom CRP ulega zmniejszeniu o połowę w ciągu kilku godzin.

Pomiar CRP

Test actim® CRP  jest przeznaczony do badania i monitorowania stężenia CRP w próbce pełnej krwi. 

Obserwacja stanu zapalnego za pomocą testu actim® CRP pozwala na monitorowanie przebiegu leczenia i upewnia, że proces chorobowy jest pod kontrolą.

▪ Szybki czas wykonania (6 minut)

▪ Czułość równa badaniom laboratoryjnym

▪ Nie wymaga kosztownych czytników

▪ Nie wymaga kalibracji

▪ Badanie można wykonać z krwi pełnej

▪ Można wykorzystać krew z opuszki palca (bez nakłuwania żył) 

▪ Przechowywanie w temperaturze pokojowej 

▪ Szeroki zakres diagnostyczny 10-80 mg/l

▪ Cztery punkty odcięcia

 

Wsparcie i zamówienia

Tel.  +48 22 716 65 00
Fax. +48 22 353 93 96

E-mail: office@screenmed.pl

Zapytaj o Produkt