Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
ENG

Test actim® PROM jest szybkim testem diagnostycznym służącym do wykrywania przedwczesnego pęknięcia błon płodowych (PROM). Actim® PROM znacznie przewyższa dawniej stosowane metody, które opierały się na badaniu pH. 

Test actim® PROM jest europejskim "złotym standardem" nieinwazyjnej diagnostyki przedwczesnego pęknięcia błon płodowych.

Przeznaczenie

Test actim® PROM jest jednostopniowym testem paskowym służącym do wykrywania płynu owodniowego w pochwie. Test wykonuje się poprzez umieszczenie paska testowego w wyekstrachowanej próbce wydzieliny z pochwy lub z szyjki macicy. Działanie testu opiera się na immunologicznej detekcji IGFBP-1 w wymazie z pochwy.

Co to jest IGFBP-1?

IGFBP-1 (białko łączące typu 1 insulinopodobnego czynnika wzrostu) występuje w bardzo wysokim stężeniu w płynie owodniowym. Stężenie IGFBP-1 w płynie owodniowym 100-1000 -krotnie przewyższa stężenie IGFBP-1 w osoczu krwi. Wykrycie IGFBP-1 w wydzielinie z pochwy jednoznacznie wskazuje na sączenie płynu owodniowego.

Dokładny i łatwy do wykonania test na sączenie płynu owodniowego

Actim® PROM jest wysoko specyficzną i czułą metodą wykrywania pękniętych błon płodowych. Test jest tak czuły, że może wykryć nawet mniej niż mikrolitr płynu owodniowego. Może być używany we wczesnych stadiach ciąży, już od 15-tego tygodnia. Inne ważne korzyści z wykonania testu to łatwość użycia (test nie wymaga dodatkowego sprzętu) i krótki czas wykonania.

Szybka i dokładna diagnoza ma kluczowe znaczenie

•  Prosty test Actim® PROM jest cennym narzędziem w postawieniu dokładnej diagnozy PROM, niezależnie od substancji zanieczyszczających (krew, nasienie itp.).

•  Prawidłowe leczenie może być rozpoczęte niezwłocznie.

•  Tradycyjne metody wykrywania często dają niedokładne wyniki i są wrażliwe na substancje zanieczyszczające.

Actim® PROM - Rewolucjonizuje monitorowanie ciąży!

•  Pierwszy wiarygodny test do wykrywania PROM

•  Szybkie pobieranie próbki z wziernikiem lub bez wziernika

•  Wyniki w kilka minut - najszybszy test na rynku

•  Optymalna czułość, minimalna ingerencja

•  Mocne dowody kliniczne

Jak działa actim® PROM?

Test wykonuje się poprzez umieszczenie paska testowego w wyekstrachowanej próbce wydzieliny z pochwy lub z szyjki macicy. Próbkę wydzieliny należy pobrać za pomocą wymazówki załączonej do zestawu. Następnie wymazówka jest umieszczana w probówce z roztworem, w którym zanurza się pasek testowy. Po nasączeniu paska testowego należy wyjąć go z probówki i po 5 minutach odczytać wynik.

Zobacz procedurę wykonania:

 

Wsparcie i zamówienia

Tel.  +48 22 716 65 00
Fax. +48 22 353 93 96

E-mail: office@screenmed.pl

Zapytaj o Produkt