Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
ENG

Szybki test do przesiewowej diagnostyki zakażeń koronawirusem

SARS-CoV-2 IgG/IgM Szybki Test jest jakościowym, szybkim serologicznym testem diagnostycznym do wykrywania przeciwciał IgG/IgM w ludzkiej krwi pełnej, surowicy lub osoczu. Test może być stosowany w diagnostyce przesiewowej oraz jako pomoc w diagnostyce zakażeń koronawirusem. 

Koronawirus - COVID-19

Koronawirusy (CoV) należą do rodziny Coronaviridae i dzielą się na odmiany Alphacoronavirus, Betacoronavirus, Deltacoronavirus i Gammacoronavirus. Koronawirusy są odzwierzęce, co oznacza, że ​​są przenoszone między zwierzętami i ludźmi. Szczegółowe badania wykazały, że SARS-CoV został przeniesiony z kotów na ludzi, a MERS-CoV z wielbłądów na ludzi.

Nowy koronawirus (nCoV) to szczep wywołujący chorobę COVID-19, który nie został wcześniej zidentyfikowany u ludzi. Typowe objawy infekcji obejmują  gorączkę, kaszel, duszności i bóle mięśni. W cięższych przypadkach infekcja może powodować zapalenie płuc, ciężki ostry zespół oddechowy, niewydolność nerek, a nawet śmierć. Pojawienie się objawów może potrwać do 14 dni, więc trudno jest ustalić, czy ktoś został zarażony przed wystąpieniem tych stanów. W międzyczasie zainfekowani ludzie mogą nieświadomie rozprzestrzeniać wirusa.

Wykrywanie zakażeń koronawirusem

Wdrożenie szybkiego badania przesiewowego dla COVID-19 daje ogromne oszczędności czasu i pomoże kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa poprzez identyfikację infekcji.

SARS-CoV-2 IgG/IgM Szybki Test jest łatwy w użyciu, wystarczy mała próbka krwi pełnej z nakłucia palca. Oprócz pełnej krwi test można również wykonać z próbkami surowicy lub osocza.

Wynik otrzymujemy już po 15 minutach.

Zapobieganie zakażeniom

Standardowe zalecenia zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji wg WHO obejmują regularne mycie rąk, zakrywanie ust i nosa podczas kaszlu i kichania, dokładne gotowanie produktów odzwierzęcych. Należy również unikać bliskiego kontaktu z osobami wykazującymi objawy chorób układu oddechowego, takie jak kaszel i kichanie.

 

Wsparcie i zamówienia

Tel.  +48 22 716 65 00
Fax. +48 22 353 93 96

E-mail: office@screenmed.pl

Zapytaj o Produkt