Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
ENG

 

Szybki test na paciorkowca w gardle

OSOM® Strep A Test to szybki test diagnostyczny do jakościowego wykrywania antygenu paciorkowca typu A (Strep A, Streptococcus typu A, Streptococcus pyogenes) w wymazie z gardła.

OSOM® Strep A Test wykrywa antygen bakterii paciorkowca typ A w ciągu 5 minut, jednoznacznie informując o aktualnym zakażeniu. Pozwala to lekarzowi wdrożyć antybiotykoterapię bez narażania się na zarzut "nadmiernego" leczenia. Wysoka czułość i specyficzność testu została potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi.

Diagnostyka zakażenia gardła

Test OSOM® Strep A jest podstawowym narzędziem diagnostycznym w wykrywaniu i leczeniu bakteryjnego zakażenia gardła i anginy paciorkowcowej. Test ten był wykorzystywany w narodowym programie racjonalizacji antybiotykoterapii we Francji i Hiszpanii.

•  Sprawdzony, jakość potwierdzona badaniami klinicznymi

•  Zalecany przez polskie Rekomendacje Antybiotykoterapii 2010

•  Łatwy do wykonania w gabinecie lekarskim lub na wizycie domowej

•  Czułość 100%, specyficzność 100% (potwierdzenie identyfikacji Streptoccocus A z hodowli na płytkach agarowych z krwią) oraz czułość 96% i specyficzność 97,8% (vs posiew)

•  Zawiera kontrolę dodatnią i ujemną

•  Może być przechowywany w temperaturze pokojowej

•  Zestaw zawiera dodatkowe 2 sztuki pasków testowych

•  Wygodny format

Racjonalna antybiotykoterapia

Ostre zakażenia gardła są bardzo często przyczyną wizyt w gabinetach lekarskich i stanowią główna przyczynę ambulatoryjnej antybiotykoterapii. Zakażenia wirusowe stanowią okolo 70-85% przyczyn ostrego zapalenia gardła i migdałków u dzieci powyżej 3 r.ż. i 90-95% u dorosłych. Bakterie, odpowiedzialne za 15-30% zakażeń u dzieci i 5-10 % u dorosłych, to w zdecydowanej większości przypadków Streptococcus pyogenes (paciorkowce betahemolizujace grupy A) .

W przypadku klinicznego rozpoznania zapalenia gardła, celem diagnostyki różnicowej jest przede wszystkim wykluczenie zakażenia Streptococcus pyogenes. Liczne badania naukowe dowiodły, że nie jest możliwe kliniczne odróżnienie zakażenia wirusowego od bakteryjnego - konieczne są badania dodatkowe.

W celu wykrycia zakażenia Streptococcus pyogenes można wykonać posiew wymazu z gardła lub bezpośrednie badanie wykrywające antygen grupowy S. pyogenes w pobranym materiale z gardła (OSOM® Strep A Test). Ujemny wynik badania pozwala lekarzowi na bezpieczne przerwanie lub odstąpienie od antybiotykoterapii.

Wsparcie i zamówienia

Tel.  +48 22 716 65 00
Fax. +48 22 353 93 96

E-mail: office@screenmed.pl

Zapytaj o Produkt